OBRRYBA na Lipně / Můj příběh

Můj příběh

 

Jednoho dne, kdy byla voda opravdu neklidná a vlny dosahovaly nebývalých výšek, přišlo na svět hodně malých rybiček. Jedna z rybiček byla nápadně jiná než ostatní. Nikomu to ale nevadilo a všichni ji měli moc rádi. Malé rybičky měly krásné dětství a postupně se naučily všechno, co se v rybím životě hodí.

Blížil se den, kdy se měly rybičky vydat do světa a osamostatnit se. Noc před tím byla voda opět neklidná a také vlny dosahovaly nebývalých výšek. Jedné z rybiček, té, která byla tak nápadně jiná než ostatní, se zdál prapodivný sen. V tom snu k ní promluvila krásná mořská víla tichým hlasem: „Barvím tvé šupinky žlutou barvou, abys lidem nosila štěstí. Barvím tvé šupinky červenou barvou, abys lidem nosila lásku. Barvím tvé šupinky modrou barvou, abys lidem nosila zdraví.“ A pak hlas utichl…

S východem slunce se ryba vzbudila a pousmála se tomu zvláštnímu snu… Hladina vody jí však brzy ukázala, že to nebyl jen sen. Došlo jí, že je od tohoto dne ještě výraznější a navíc je obdařena nadpřirozenými schopnostmi. Rybička byla najednou klidná a světa už se neobávala. Zabalila si raneček s těmi nejnutnějšími věcmi, rozloučila se s rodinou a vydala se vstříc novým dobrodružstvím.

WWW.OBRRYBA.CZ

 

 

Sdílejte OBRRYBU

Facebook

Plním přání Táně

"Obrrybo, přála bych si, aby mě někdo naučil v... čtěte více